Skip links

Projekt wnętrza

Kontrastowy modern classic

Dom w Sulminie

Bliźniak– 120m2

Styl – Modern Classic

Zdjęcia: Natalia Kaczmarek InKadr

Nieopodal Gdańska, w otuleniu lasów i stadnin koni, swoje miejsce do życia znalazło młode małżeństwo, poszukujące wokół harmonii, symetrii i zbalansowanych kolorów.

W ich pierwszym wspólnym domu miał panować ciepły i zrównoważony styl, który będzie im się podobał również za kilka lat. Ważnym założeniem było zaprojektowanie zabudów tak aby na ograniczonej przestrzeni pomieściły sporo bibelotów. Właścicielka domu życzyła sobie aby większość mebli posiadała fronty z symetrycznym podziałem.

W projekcie użyliśmy stonowanych kolorów szarości
i bieli, jedynie na tapicerkach pojawiają się różne odcienie niebieskiego. Wzrok przyciągają kontrasty
i antracytowy kolor, pojawiający się na niektórych meblach, ścianach i mocnych zasłonach.

W niewielkiej kuchni, udało nam się wydzielić miejsce na drobną wyspę, która umożliwia wspólne spędzanie czasu lub oglądanie telewizji podczas przygotowywania posiłków. Obok na tle szerokich okien, znajduje się okrągły, rozkładany fornirowany stół z krzesłami Cheri.

Salon przybrał stonowaną kolorystykę jasnych szarości kontrastujących z antracytem.

Ciekawym tłem dla zabudowy telewizora są użyte na ścianie panele gipsowe, które nadają zróżnicowaną strukturę. Stykają się bezpośrednio z narożnym kominkiem o wzorze czarnego marmuru.

Na podłodze znajduje się drewniana podłoga ułożona na wzór francuskiej jodełki, nadająca całości klasyczny, ciepły i elegancki styl. Nowoczesnego kontrastu nadają schody, wykonane z białego mikrocementu, które w minimalistycznym odbiorze idealnie wpasowują się w przestrzeń i nie odciągają uwagi.

Sypialnia to kontynuacja kontrastów, widzimy wyraźnie męską część z zabudową i książkami oraz delikatną kobiecą stronę z delikatną wiszącą lampą i lekkim stolikiem.

Tuż przy ukrytym wejściu do garderoby swoje miejsce znalazła toaletka do makijażu, wokół której widnieje kwiatowa tapeta w kolorach pudrowego różu i fioletu.

W łazienkach uwagę przyciągają włoskie i hiszpańskie ryflowane płytki.
Oświetlenie przy lustrze podkreśla ich ciekawą fakturę, dodając nowoczesnego, niepowtarzalnego charakteru.

This website uses cookies to improve your web experience.