Skip links

Projekt wnętrza

Mieszkanie z zieloną duszą

Praga Arte, Warszawa

Mieszkanie 3 pokojowe – 65m2

Styl – Vintage

Marzeniem Inwestorów było stworzenie przytulnego, przestronnego miejsca, w jasnej kolorystyce z mocnym akcentem kolorystycznym.
Wraz z tworzącą się koncepcją Ich domu, kolor zielony rozprzestrzeniał się w zupełnie niespodziewanym kierunku. Stał się dominującym motywem wśród mebli w starym stylu vintage.

Ważnym punktem była kuchnia, Inwestorzy potrzebowali dużo miejsca do pracy, w której chętnie spędzają wspólny czas. Nowy układ ścian pozwolił na półotwartą zabudowę z wyspą, umożliwiającą kontakt z salonu.

Klienci szczególną uwagę zwrócili na potrzebę posiadania naturalnego drewna, które pojawiło się na frontach szafek kuchennych oraz na podłodze. Naturalna, jasna, dębowa podłoga ułożona w jodełkę klasyczną wzmocniła elementy charakterystyczne dla stylu vintage.

Salon pełni funkcję wypoczynkową i jadalnianą.
Dla podkreślenia wybranego stylu, mieszkańcy zdecydowali się na zróżnicowane krzesła przy rozkładanym drewnianym stole oraz na barwne siedziska takie jak kanapa i fotel.

Niedaleko wyjścia na balkon, znalazła się stylizowana komoda z miejscem na planszówki i bibeloty. Wokół widnieją liczne dekoracje ścienne i roślinność.

W przedpokoju wyznaczyliśmy miejsce na pojemną szafę, która sprawia wrażenie kontynuacji ściany.

Nowy układ sypialni, pozwolił na zaprojektowanie dużej szafy i wstawienie małego biurka, które na co dzień służy jako miejsce do makijażu lub pracy z laptopem. Dwa odcienie zieleni i sztukateria nadają sypialni charakteru.

Inwestorzy marzyli o tym, by łazienka pomieściła zarówno wannę jak i prysznic walk in. Przy oryginalnym układzie musieliby wybierać ale praca nad układem funkcjonalnym, pozwoliła na spełnienie Ich wszystkich potrzeb. Udało się nam stworzyć przestronne wnętrze z zaskakującymi elementami takimi jak łamane okrągłe lustro i tapetą ze zwierzęcym motywem nad wanną. Zieleń widoczna jest szczególnie w tym pomieszczeniu. Mimo, że jest dominująca nie stała się przez to przytłaczająca.

This website uses cookies to improve your web experience.