Skip links

Projekt wnętrza

Tam gdzie stare łączy się z nowym

Yacht Park, Gdynia

Apartament– 115m2

Styl – Eklektyczny

Zdjęcia: Natalia Kaczmarek InKadr

Realizacja projektu wnętrz w stylu eklektycznym to zadanie wymagające zarówno wyobraźni, jak i umiejętności dopasowania różnorodnych elementów do jednej spójnej całości.
To także zamiłowanie do sztuki i historii, które wprowadzają  wyrafinowaną kombinację estetyczną do współczesnego otoczenia.


Głównym założeniem projektu było wykreowanie przestrzeni tak, aby w apartamencie znalazły się elementy łączące zróżnicowane upodobania domowników. Zarówno do modernistycznej technologii oraz do dawnej epoki, ubranej w dzieła sztuki. Apartament znajduje się na ostatnim piętrze, z którego rozprzestrzenia się widok na Gdyńską marinę.

To zainspirowało nas do użycia nowoczesnych materiałów, takich jak szkło i lustra, które niemal z każdego miejsca w salonie, odbijają okalający Bałtyk. Pierwotne ściany w gabinecie zastąpiliśmy szklanymi, tworząc lekką, transparentną przestrzeń do pracy. Dzięki wielu przeszkleniom, do wnętrza wpada dużo słońca a mieszkanie w każdym zakątku staje się świetliste.

Na tle wielkich okien tarasowych znalazł się podłużny, prosty stół z ciemnym, ceramicznym blatem o wzorze marmuru, przy którym odbywają się rodzinne spotkania. Lekką formę podkreślają krzesła polskiej produkcji.

Na szczególną uwagę zasługuje ozdobna lampa Bover, wykonana z plisowanej tkaniny, przypominająca kształtem falę.


We wspólnej przestrzeni znajduje się również nowoczesna kuchnia z przestronną wyspą.
Zależało nam aby zabudowa kuchenna mimo sporych gabarytów, stanowiła minimalistyczne tło, dlatego wybraliśmy jasny kolor frontów z fornirowymi, dębowymi elementami, współgrającymi z pozostałymi elementami zabudów.

Salon przybrał bardziej klasyczny wygląd. Kobaltowe pikowane sofy zestawione są z rodzinnymi pamiątkami takimi jak antyczny barek i lampa. Podkreślają stylowy charakter drewnianej jodełki na podłodze. Istotne było umiejscowienie sofy na tle szklanej ściany, tak aby widoczna była biblioteka wypełniona książkami. Ten detal pokazuje jak przenikają się style, klasyczny z nowoczesnym, tworząc swój własny – eklektyczny.


Użyliśmy łóżka Hästens z charakterystyczną granatową kratą w połączeniu z nieszablonowym pomysłem na ścianie. W tym pomieszczeniu chcieliśmy pokazać zamiłowanie właścicieli mieszkania do malarstwa i europejskiej sztuki.

Mural

Do współpracy zaproszony został artysta Gucio Gordon, który jest współautorem rysunków do filmu ‘Twój Vincent’. Główna ściana zyskała ręcznie malowany mural – reprodukcję obrazu „Gwieździsta noc” Vincenta van Gogha. 

This website uses cookies to improve your web experience.